مموری فوم هوشمند چیست؟کاربرد آن چیست؟

مموری فوم

مموری فوم هوشمند چیست؟

مموری فوم هوشمند نام نوعی اسفنج تخصصی است که با ویژگی هوشمند بودن در جهت تامین سلامت فیزیکی بدن و ایجاد حس آرامش مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از مموری فوم هوشمند، فوم‌های دارای حافظه هستند.

مموری فوم هوشمند یک محصول مدرن و جدید است که طی فرآیندی در کارخانه‌های مجهز به فناوری روز ساخته می‌شود. این فوم هوشمند در ساخت و تولید کالای خواب مانند تشک طبی و بالش طبی استفاده می‌‌شود.

کاربرد مموری فوم هوشمند در کالای خواب

دو نمونه از کالای خوابی که در کیفیت خواب و تاثیر آن بر روند کاری مثبت روزمره، بسیار مهم هستند، تشک و بالش خواب است. تاثیر این دو کالای خواب در سلامت گردن، کمر و ستون فقرات آنقدر مهم است که متخصصان و پزشکان ارتوپد بر انتخاب درست تشک و بالش خواب تاکید دارند.

مموری فوم هوشمند بکار رفته در تشک و بالش موجب فرم‌پذیری آن بر اساس اندام و آناتومی بدن به خصوص شکل کمر، ستون مهره‌ها و گردن به هنگام خواب و استراحت می‌شود. در مدت زمانی که خواب هستیم بالش و تشک با شکل بدن انطباق پیدا می‌کنند و از وارد شدن فشار به ستون مهره و اندام‌ها جلوگیری می‌کنند.در تشک خوشخواب و تشک رویال از مموری فوم هوشمند استفاده شده است.مدل های تشک های کلاس مموری خوشخواب ، تشک رمانتیک رویال و تشک اسلیپ دریم رویال از مموری فوم استفاده شده است.

فرم‌پذیری که در فوم هوشمند وجود دارد مانع از خواب رفتگی ماهیچه‌ها، به وجود آمدن خستگی و درد در مفاصل می‌شود. قابلیتی که این فوم هوشمند دارد از نفوذ رطوبت به درون بالش و تشک جلوگیری می‌کند و مانع از رشد و تکثیر انواع قارچ و باکتری در آن‌ها می‌شود.

مموری فوم هوشمند درد مفاصل را التیام و تسکین می‌دهد؛ بیشتر بدانیم:

مموری فوم حالت بدن را به خود می‌گیرد و این شکل و حالت را در خود نگه می‌دارد. اگر بر روی این فوم فشار وارد شود و سپس فشار از روی آن برداشته شود چند ثانیه فرم و حالت فشاری که بر آن وارد شده را در خود نگه می‌دارد. این اتفاق مثبت به علت حرکت بسیار کندی است که مموری فوم دارد.بنابراین زمانی که روی تشک‌های مموری فوم دراز کشیده می‌شود شکل بدن را به خود می‌گیرد و نقاط فشار را کم می‌کند و درد مفاصل را التیام و تسکین می‌دهد.

مموری فوم

مموری فوم

ویژگی‌های مموری فوم هوشمند

 1. انطباق داشتن با هوای محیط: این فوم در دمای معمولی حالتی سخت دارد اما وقتی بدن انسان که گرم است با تشک تماس پیدا می‌کند بافتی نرم و خمیری شکل پیدا می‌کند و حالت بدن انسان را به خود می‌گیرد
 2. عمر مفید و طولانی: عمر طولانی مموری فوم هوشمند از دیگر ویژگی‌های مثبت آن است. این فوم‌ها به خاطر ساختار سلولی خاصی که دارند دیرتر خراب می‌شوند
 3. یک مزیت خوب نیز برای کسانی که سرمایی هستند، دارد. به این صورت که مموری فوم هوشمند گرمای بدن انسان را جذب خود می‌کند و دوباره به فرد منتقل می‌کند. بنابراین این مموری فوم برای این افراد بسیار مناسب است..

تشک طبی

برخلاف آنچه که تصور می‌شود تشک طبی تنها برای استفاده‌ی افرادی که با مشکلاتی درگیر هستند، نیست بلکه برای افرادی که تشک نرم را دوست ندارند نیز قابل استفاده است.

به علت سفتی که ( تا درجه 10) تشک‌های طبی داشتند مشکلاتی را برای برخی از افراد که از این تشک استفاده می‌کردند به وجود می‌آورد. بنابراین ویژگی طبی بودن آن‌ها رد شد.

در حال حاضر تشک طبی مموری فوم هوشمند تولید می‌شود که برای ایجاد آرامش و تسکین دردها موثر است. همچنین این تشک طبی برای افرادی که از دردهای آرتروزی، دردهای استخوانی و کوفتگی بدن رنج می‌برند مفید و کاربردی است.

 با توجه به آنچه گفته شد، تشک طبی مموری فوم هوشمند در پیشگیری و درمان نیز موثر است.

مزایای استفاده از تشک طبی مموری فوم هوشمند

 1. خواب راحت: به این علت که فوم‌ هوشمند با دمای بدن و وزن انسان فرم می‌گیرد یک خواب راحت را برای فرد به وجود می‌آورد.
 2. کمک به تسکین دردها
 3. مموری فوم هوشمند به کار رفته در تشک طبی، فشار ناشی از وزن را به جای بدن تحمل می‌کند. انطباق آن با اندام و آناتومی انسان در حالت خواب و گرفتن فشار وزن، از کمر و ستون مهره محافظت می‌کند.
 4. هنگام خواب بر رو این تشک حالت ریلکس به انسان دست می‌دهد و با رفع خستگی عضلات، کمک بسیاری به تنظیم گردش خون و حفظ آن در حالت طبیعی می‌کند.
بالش مموری فوم هوشمند

بالش مموری فوم هوشمند

کاربرد استفاده مموری فوم هوشمند در بالش طبی

این بالش طبی به دلیل اینکه در طول خواب از سر و گردن محافظت می‌کند، موجب می‌شود تا شانه‌ها و قسمت فوقانی ستون فقرات در آرامش قرار بگیرند و منجر به آرامش فرد استفاده کننده نیز شود.

بالش طبی مموری فوم هوشمند برای کسانی که از کمر درد و درد مفصل رنج می‌برند، کاربرد مناسبی دارد. حتی کسانی که با مشکل خاصی روبه‌رو نیستند نیز برای پیشگیری کردن می‌توانند از این بالش طبی استفاده کنند.

مزایای بالش طبی

 1. حفاظت و پشتیبانی از گردن: پیشگیری از التهاب عضلات ، ستون فقرات، بیماری‌های گردن، سفت شدن عضلات و بی‌حسی ناشی از بد خوابیدن از جمله ویژگی‌های مثبت بالش طبی هوشمند است. این ویژگی‌های مثبت به این علت است که بالش طبی هوشمند کمک می‌کند تا گردن تراز طبیعی پیدا کند و عضلات آن هنگام خواب اذیت نشوند.
 2. فشار بر روی سر را به یک اندازه و مساوی پخش می‌کند. کارکرد این بالش طبی هوشمند به شکلی است که فشار روی سر و صورت را به شکل یکنواخت پخش می‌کند در نتیجه ماهیچه‌های این قسمت شل می‌شوند.

این موضوع موجب می‌شود در زمان خواب تحت تاثیر تنش‌ها و استرس‌های روزانه نباشند. از دیگر مزیت‌ها، این است افرادی که بعد از خواب دچار سردرد می‌شوند اغلب پس از کاربرد و استفاده از این بالش طبی خوب می‌شوند.

3. زمانی که با استفاده بالش طبی هوشمند ماهیچه‌های سر و گردن شل شدند در نتیجه شانه‌ها نیز خود به خود شل خواهند شد.

تشک دارای مموری فوم

تشک دارای مموری فوم

نتایج مفیدی که در پی خواهد داشت، سبکی و احساس آرامش شانه‌ها، کم شدن دردهای شانه و کاهش عارضه‌هایی که موجب انسداد و قفل شدن شانه می‌شود.

 1. کم شدن خروپف به هنگام خواب: کارکرد بالش طبی به شکلی است که راه‌های تنفسی را باز نگه‌ می‌دارد تا خروپف شکل نگیرد.
 2. سطح زیادی از راحتی و انطباق را به فرد می‌دهد و در هنگام خواب بدن تحت فشار قرار نمی‌گیرد.
 3. عمر مفید این بالش‌های طبی هوشمند سه تا چهار سال است که از عمر دیگر بالش‌ها بیشتر است.(foam)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین محصولات

پر فروش ترین محصولات

مقالات مرتبط

سبد خرید
مشاوره قبل خرید