فنر متصل چیست و کاربرد آن در تشک چیست؟

مزایا و معایب فنر متصل

فنر متصل در کالای خواب کاربرد زیادی دارد.در ابتدا می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که فنر متصل چیست و چه استفاده ای از آن در تشک ها می شود. در واقع فنر متصل تشک که آن را با نام‌های دیگری همچون فنر پیچ استاندارد، می راکوئل و فنر مارپیچ باز می شناسند رایج ترین نوع فنر به شمار می آید که در تشک های فنری از آن استفاده می کنند. به طور کلی این نوع فنر دارای یک سیستم فنری کاملا متصل به یکدیگر می باشد. این روش سال‌های زیادی است که برای تولید تشک فنری سنتی به کار می‌رود. به نوعی می‌توان با صرف هزینه کمتر به تولید انبوه و زیاد رسید. این نوع از تشک ها در بازار در قیاس با سایر تشک ها از قیمت بسیار مناسب و ارزان تری برخوردار هستند.

به طور کلی تشک های فنری در انواع مختلفی وجود دارند. به عنوان مثال تشک فنری با فنر متصل و تشک فنری با فنر منفصل دو نمونه از این نوع تشک ها هستند که شما می توانید آنها را در بازار پیدا کنید. این نوع تشک معمولاً دارای فنرهای با مفتول ۱.۴ است که در سراسر اسکلت وجود دارند و به یکدیگر متصل هستند. به عبارتی دیگر می توان گفت متصل بودن این فنرها با یکدیگر در نرمی زیاد تشک بسیار تاثیر گذار هستند. این فنرها باعث می‌شوند که افراد از خوابیدن بر روی تشک لذت ببرند.قبل از خرید انواع تشک رویال می توانید نمونه های انواع تشک را مشاهده کنید.

فنر متصل و کاربرد آن در تشک

فنر متصل و کاربرد آن در تشک

با مزایا و معایب تشک فنر متصل بیشتر آشنا شویم

تشک های دارای فنربندی متصل به علت نرمی و قیمت مناسبی که دارند در میان مشتریان بسیار محبوب و پرطرفدار هستند. ساختار این نوع از فنرها به گونه‌ای طراحی شده است که وقتی فرد بر روی تشک دراز می‌کشد وزن  او به صورت کاملاً یکنواخت در سراسر تشک پخش می شود. به عبارتی دیگر این گونه می‌توان گفت که در تشکمتصل با رخ دادن یک حرکت در گوشه‌ای از تخت تمام تخت تاثیر آن حرکت قرار می‌گیرد. به عنوان مثال اگر فرد در یک تخت دونفره تکان بخورد نفر دوم هم این حرکت را حس خواهد کرد. آن دسته از افرادی که به عارضه های عضلانی و دیسک کمر دچار هستند بهتر است که از تشک های دارای فنر متصل استفاده نکنند. چرا که این تشک ها بیش از اندازه نرم و سبک هستند. همچنین وجود میله مرزی در این نوع تشک ها باعث می‌شود که حالت و شکل تشک همواره حفظ شود.

به طور کلی می‌توان گفت که استفاده از تشک فنرهای متصل دارای یکسری مزایا و معایب است که در قسمت زیر به برخی از مهمترین آنها اشاره کرده ایم.با نگاهی به نمونه های انواع تشک در بازار و بررسی داخل تشک رویال می توان به این مسئله پی برد که از فنر استفاده شده در تشک چیست.

مزایا و معایب فنر متصل

مزایا و معایب فنر متصل

مزایا:

پشتیبانی خوب فنر متصل باعث میشود که بتوان از آن در تشک های ارتوپدی نیز استفاده کرد. علاوه بر آن این نوع تشک ها در قیاس با تشک فنر منفصل وزن کمتری دارند سبک تر هستند. این ویژگی باعث می‌شود به راحتی بتوان آن را حرکت داد و یا پشت و رو کرد. فراهم کردن راحتی بیشتر به علت همراه بودن با مموری فوم داخلی نیز از دیگر مزایای این نوع تشک است. علاوه بر تمامی این موارد همان طور که قبلا تر هم اشاره کردیم این نوع از تشک ها دارای قیمت ارزان تر و کمتری هستند.

معایب:

در استفاده طولانی مدت از تشک های فنر متصل ممکن است در وسط آن ها گود ایجاد شود. عدم کنترل اختلاف وزن و انتقال حرکت در تشک نیز از دیگر معایب این نوع تشک ها به شمار می آیند که می توانیم به آنها اشاره کنیم.

معایب فنر متصل تشک

معایب فنر متصل تشک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین مطالب

جدیدترین محصولات

پر فروش ترین محصولات

مقالات مرتبط

سبد خرید
مشاوره قبل خرید